Masérské kurzy

Kurz - Čchi kung pěti elementů


NOVINKA !

(kurz je určen pro úplné začátečníky a laiky, ale obohatí i pokročilejší znalce TČM)

Čchi-kung (také qigong) se v Číně považuje za tradiční cvičení a umění vnitřní síly-energie čchi. Masově se cvičí preventivně pro podporu zdraví a kondice nebo jen pro zábavu. Cvičí se také jako úvod do vnitřních forem bojových umění např. tchaj-ti nebo pa-kua.

Cílem cvičení čchi-kung je především rozproudit vnitřní tok tělesné energie a krevní oběh. Náš energetický systém a krevní oběh fungují tak přirozeně, že je už ani nevnímáme. Stejně, jako většinou nevnímáme srdeční tep nebo nádech a výdech, také neustálý koloběh krve a energetické proměny našeho těla bereme jako samozřejmost. Problém si začneme uvědomovat a chceme jej většinou řešit, až když se objeví nějaké zdravotní potíže – bolesti, omezení pohybu, funkční potíže vnitřních orgánů apod.

EduSpa College pořádá kurz Cchi kung    EduSpa College pořádá kurz Cchi kung

 

 

 

Sestavy čchi-kung jsou navrženy pro lidi nejrůznějších věkových kategorií a kromě preventivního charakteru mohou být navrženy i na konkrétní zdravotní problémy. Obecně se ale většinou cvičí na uvolnění pohybového aparátu a preventivní podporu fyzického zdraví, bystré mysli a svěžího ducha.

Učení o pěti elementech - wu-sing (také wuxing - doslova „pět pohybů“) navazuje v taoistické filosofii na koncept jin & jang (jednota protikladů), ale na rozdíl od něj, popisuje pohyb. Vývoj a proměny věcí v přírodě. Ve světě, který nás obklopuje. Symbolicky popisuje vlastnosti vnitřních a vnějších energií a vztahy mezi nimi. Změny a děje, které probíhají v okolním makrosvětě, se pak interpretují pro mikrosvět našeho těla.

Proč cvičit čchi-kung a proč podle pěti elementů? Pochopení filosofie pěti elementů a pravidelné cvičení čchi-kung posílí váš vnitřní energetický systém a umožní vám jeho dokonalejší procítění a propojení s okolním světem, s vnější energií. Uvolní napětí a stres. Uvolní celé tělo. Posílí vaše fyzické zdraví, mysl a ducha.

 

Kurz Čchi-kung pěti elementů - co se naučíte:

•    Filozofický koncept jin & jang, co symbolizuje a jeho vztah k pěti elementům
•    Učení o pěti elementech, co symbolizuje pět elementů a vztahy mezi nimi
•    Co je to čchi, co je čchi-kung a jeho přínosy pro fyzické a psychické zdraví
•    Základní postoj při cvičení čchi-kung, srovnání těla a správné dýchání
•    Dynamickou sestavu Čchi-kung podle pěti elementů pro začátečníky
•    Bonus – dýchání dlouhověkosti


Naučíte se porozumět tradičnímu čínskému cvičení čchi-kung a efektivně jej využívat při práci maséra nebo jako preventivní, kondiční cvičení. Budete si užívat radosti života a rozdávat více energie svým blízkým a svému okolí.

 

lektor kurzuKurz Čchi-kung pěti elementů - lektor:

Kurz Čchi kung pěti elementů povede kvalifikovaný lektor

Ing. Milan Černý MBA

Dlouhodobě se věnuje nejen cvičení čchi-kung, ale zabývá se i ostatními tradičními postupy klasické čínské medicíny – tuina, moxování, baňkování, gua sha atd. Absolvoval čtyřleté studium tradiční čínské medicíny - obor akupunktura, ukončené závěrečnou zkouškou. Zúčastnil se odborných studijních pobytů v Japonsku a Číně. Jeho mnoholeté lektorské zkušenosti, znalosti z teorie i praxe, profesionalita a přátelské chování jsou zárukou vysoké úrovně kurzu.


Kurz Čchi-kung pěti elementů - garance úspěšnosti:

Všichni studenti, kteří v EduSpa College absolvují kurz Čchi-kung pěti elementů, mají možnost si kdykoliv tento masérský zopakovat zdarma. Můžete si např. po delší pauze osvěžit znovu své znalosti a dovednosti z teorie i praxe a garantovat tak svou úspěšnost.   Více informací


Rozsah, začátek, místo konání:čas začátku kurzu

Kurz Čchi kung pěti elementů má rozsah 2 dny. Výuka začíná po oba dny v 9.00 a končí v 17.00. Během dne jsou menší přestávky, v poledne je velká pauza na oběd.


Místo konání kurzu


dobrá náladaKurz Čchi-kung pěti elementů - co si vzít s sebou:

Na kurz Čchi kung pěti elementů si prosím vezměte přezůvky, sportovní obuv a pohodlný oděv pro cvičení uvnitř i venku (podle počasí), ručník, poznámkový blok a psací potřeby. Nezapomeňte také na pití a svačinu (káva + čaj jsou v ceně kurzu). Na oběd si můžete zajít do restaurace nedaleko učebny.
Pokud si s sebou na kurz přibalíte ještě úsměv a dobrou náladu, budeme moc rádi.


Přijďte prosím včas, začínáme přesně!


Kurz Čchi-kung pěti elementů  - cena:

2 900 Kč

 

EduSpa College pořádá kurz Cchi kung

 

 


Kurz - Čchi kung pěti elementů - přehled aktuálních termínů:

Stále vypisujeme nové termíny, sledujte prosím naše stránky.

Termíny jsou v přípravě.

Jak se přihlásit, postup platby, zrušení rezervace

Váš dotaz můžete zaslat zde

Anti-spam kód. Je nutné mít zapnuté zobrazování obrázků.Recommend this page