Masérské kurzy

Indická masáž hlavy je zázračný lék

 

Proč je oblíbená?

Indická masáž hlavy je výjimečná relaxační technika, kterou se zvládne naučit každý z Vás.

Je jedno, zdali se masírováním živíte a máte již odborné zkušenosti z masáží nebo jste teprve začátečník či laik. Pokud se zajímáte o zdravý životní styl a toužíte pomáhat sobě i ostatním lidem, pak Vás masérský kurz Indická masáž hlavy určitě nadchne.

Tato metoda je oblíbená nejen pro svou velkou účinnost, ale také proto, že je nenáročná na prostor. Často se provádí vsedě a masíruje se většinou přes oblečení, dá se tedy aplikovat v podstatě kdekoliv. Nemusíte mít vybavený salón ani masérské lehátko, stačí jen pohodlná židle s nízkým opěradlem, klidné místo a vzájemná chuť dávat a přijímat.

Další velkou výhodou této techniky je to, že se jednotlivé masážní sestavy dají uzpůsobit časovým, zdravotním i finančním možnostem masírovaného. Je-li potřeba, může masáž trvat 45-60 minut, ale výborných výsledků se dosahuje i při pravidelných 15-30 minutových terapiích.


Pro koho je vhodná? Jaké jsou její účinky?

Indická masáž hlavy je velmi vhodná pro dospělé, děti i seniory.

 

Dospělí se při masáži uvolní od stresujícího tempa a stále se zvyšujících požadavků moderní doby. Zbaví se fyzického i psychického napětí, nervozity, pocitu vyčerpanosti, úzkosti, deprese a tísně. Ustoupí bolesti hlavy, odstraní se ztuhlost šíje, ramen a krku, zmizí únava očí, zlepší se spánek, koncentrace a duševní svěžest. Nervový a imunitní systém je odolnější, lépe pracuje oběhový, dýchací i lymfatický systém. Indická masáž hlavy rozproudí tok energie a uvede do rovnováhy energetická centra-čakry. Lidé se cítí šťastně, jsou veselí a pozitivně naladění. Při pravidelné aplikaci se výrazně vylepší kvalita, hustota a celkový vzhled Vašich vlasů, protože masáž prokrvuje pokožku hlavy a vyživuje vlasové kořínky. Vlasy také rychleji rostou.

Na hlavě je mnoho nervových zakončení, proto je indická masáž hlavy vnímána jako báječný a slastný zážitek. Určitě stojí za zmínku, že láskyplně provedená masáž může velmi příznivě ovlivnit váš milostný a partnerský život.

 

Také děti milují tuto techniku, neboť jim zprostředkovává uklidnění, relaxaci a pocit léčivého dotyku od druhé osoby.

Masáž je pro ně prospěšná nejen ze zdravotních důvodů, ale především z důvodu psychických. Provádí-li jim masáž hlavy přímo někdo z rodičů či prarodičů, vychutnají si obě strany tento zážitek opravdu z celého srdce a příjemným způsobem si tak upevní vzájemné rodinné a citové vazby.

 

Pro seniory je indická masáž hlavy blahodárná a oblíbená nejen pro výše uvedené zdravotní účinky, ale také proto, že se masáží jemně a šetrně spouští ozdravný a regenerační proces a tělo i duše zázračně mládne.

Starší lidé jsou většinou také více ostýchaví a zvyklí na svou osobní intimitu, proto velmi vítají, že můžou při této proceduře zůstat oblečení. Masáž hlavy je pro ně příznivá i z časových a finančních důvodů. Také pozice vsedě je pro většinu starších lidí výhodnější vzhledem k možným zdravotním problémům s pohyblivostí či s tlakem.

 

Indická masáž hlavy je zázračným lékem na fyzické i psychické problémy lidí všech věkových kategorií.

 

Jsme rádi, že můžeme šířit poselství této jedinečné techniky a že Vám můžeme nabídnout masérský kurz Indická masáž hlavy, kde se tuto metodu kvalitně a profesionálně naučíte.

více o kurzu

 

Pro EduSpa College zpracovala Kateřina Michálková


Recommend this page