Masérské kurzy

ilustrační foto

Přihláška na kurz

Jak získat slevu?

Reference

 

5.9.2014 jsem se zúčastnila kurzu "Diagnostika podle jazyka" pod vedením Ing. Milana Černého. Milý Milane, mnohokrát děkuji za vysoce erudovaný přístup, profesionalitu a za předané znalosti a zkušenosti. Skvělý kurz, skvělý lektor a díky němu i skvělá atmosféra. Všem vřele doporučuji a já osobně se těším na další kurzy v EduSpa.

Iva

>>> přidat referenci

>>> všechny reference

Související masérské kurzy

Odborný kurz - Diagnostika podle jazyka

NOVINKA!

Tradiční čínská medicína chápe nemoc, jako porušení křehké rovnováhy mezi jinovou a jangovou složkou životodárné energie Qi (čchi) v těle.

Pozorování celkového vzhledu jazyka a probíhajících změn na jazyce je jedním ze základních postupů TČM, jak posoudit zdravotní stav člověka.

Podle vzhledu povlaku a těla jazyka, lze po určité praxi posoudit, o jakou zdravotní poruchu se jedná - nenormální změny v jednotlivých oblastech jazyka ukazují na orgán, který by mohl být příčinou zdravotních problémů, vypovídají o stavu energie Qi a krve. Vzhled povlaku jazyka například signalizuje vnitřní chlad nebo horkost.

  Odborný kurz Diagnostika podle jazyka  Odborný kurz Diagnostika podle jazyka  Odborný kurz Diagnostika podle jazyka

 

 

 

 

Zdá se Vám, že tyto pojmy nijak nesouvisí s vyšetřením jazyka, na které jsme v Evropě běžně zvyklí?  Po absolvování jednodenního kurzu pozorování jazyka nejenom porozumíte symbolické řeči orientální medicíny, ale také se například dozvíte, jaké jsou silné a slabé stránky diagnostiky podle jazyka a jak ji můžete prakticky využít v masérské praxi i v běžném životě.

 

Diagnostika podle jazyka - co se naučíte:

  • Vysvětlení symbolických pojmů v pojetí TČM (princip Yin a Yang, pět prvků Wu-xing, životodárná energie Qi, vnitřní párové orgány Zang-Fu, energetické dráhy atd.)
  • Jaká jsou základní pravidla pro dostatečně vypovídající diagnostiku podle jazyka a jak vypadá zdravý jazyk.
  • Kde a jak se na jazyce zobrazují tělesné orgány a vnitřnosti (ilustrativní mapa s příklady).
  • Na které indikace a projevy se zaměřit při pozorování jazyka (barva a vzhled povlaku, tělo jazyka atd.)
  • Jednoduché schéma vyšetření podle Osmeré osnovy (Bagang), které systematicky třídí základní symptomy zdravotních potíží
  • Jednoduchá, krátká cvičení Qi-gong (čchi-kung) k uklidnění, uvolnění a procítění vnitřní energie Qi

 

Lektor: 

lektorem kurzu je odborník, znalec a zastánce těchto principů:

Ing. Milan Černý MBA

Dlouhodobě se věnuje studiu čínské medicíny a filozofie v teorii i praxi. Kromě diagnostiky podle jazyka se také zabývá tradičními postupy klasické čínské medicíny - čínskou masáží Tuina, moxováním, baňkováním, fytoterapií, zdravotním cvičením qigong, atd. Absolvoval čtyřleté studium tradiční čínské medicíny, obor akupunktura, ukončené diplomovou prací a závěrečnou zkouškou. Zúčastnil se odborných studijních pobytů v Japonsku a Číně. Má mnoholeté zkušenosti s výukou a vedením seminářů z oboru čínské a alternativní medicíny, zdravého životního stylu, koučování a managementu. Studenti oceňují jeho odbornost, profesionalitu a přátelský přístup.


Rozsah, začátek, místo konání:

Kurz trvá 1 den.

Začíná se v 9.00, končí se v 17.00. V poledne je větší pauza, ve které si můžete zajít na oběd do nedaleké restaurace.

Místo konání:   adresa učeben zde

 

 

Co si vzít s sebou:

Na kurz Diagnostika podle jazyka si prosím vezměte přezůvky, poznámkový sešit, psací potřeby, případně také pití a svačinu (káva + čaj jsou v ceně semináře).

Pokud přijdete s úsměvem a dobrou náladou, budeme moc rádi.

Přijďte prosím včas, začínáme přesně!

 

Certifikát:

Kurz je ukončen certifikátem o absolvování kurzu Diagnostika podle jazyka.  Certifikát Vám můžeme vystavit také v německém nebo v anglickém jazyce.

 

 

Kurz Diagnostika podle jazyka - garance úspěšnosti:

Všichni studenti, kteří v EduSpa College absolvují odborný kurz Diagnostika podle jazyka, si můžou tento kurz zdarma kdykoliv zopakovat. Můžete si tak i po delší pauze osvěžit své teoretické i praktické dovednosti.   Více informací


Kurz Diagnostika podle jazyka - cena:

1 500 Kč

 

Odborný kurz Diagnostika podle jazyka


Odborný kurz - Diagnostika podle jazyka - přehled aktuálních termínů:

Stále vypisujeme nové termíny, sledujte prosím naše stránky.

Termíny jsou v přípravě.

Jak se přihlásit, postup platby, zrušení rezervace

Váš dotaz můžete zaslat zde

Anti-spam kód. Je nutné mít zapnuté zobrazování obrázků.Recommend this page