Masérské kurzy

Naučte se čínskou masáž Tuina


Čínská masáž Tuina (tchuej-na)

Masérský kurz Čínská masáž Tuina.Kdy nám pomůže...

Klasická čínská medicína tradičně rozděluje rozsáhlý soubor různých, vzájemně provázaných a doplňujících se léčebných postupů na zevní a vnitřní terapie.

Čínská masáž Tuina (tchuej-na) patří mezi zevní terapie a můžeme ji použít nejenom při akutních problémech, ale také při dlouhodobých, chronických potížích.

Tato léčebná masáž je pří správném postupu ke klientovi šetrná, účinná a bez vedlejších účinků. Lze ji použít samostatně nebo v kombinaci s dalšími tradičními čínskými terapiemi jako např. moxování (prohřívání) nebo baňkování.

Použití čínské léčebné masáže Tuina (tchuej-na) je velice široké a se zaručeně dobrým výsledkem ji můžeme svým blízkým nebo klientům doporučit ke zmírnění svalových bolestí, při problémech pohybového aparátu, uvolnění svalového napětí a odblokování kloubů nebo jenom jako preventivní podporu tělesné vitality a zdraví.

 

Čínská masáž Tuina je starodávná technika.Trochu historie...

Čínská masáž Tuina (tchuej-na) se v různých podobách praktikuje už téměř pět tisíc let a její příznivé účinky jsou ověřeny časem. První známé historické odkazy hovoří o technice léčby anwu. Později se tato masážní terapie rozšířila i mimo území Číny, např. do Japonska a Koreje, pod názvem anmo.

V průběhu let se umění léčebné masáže dále zdokonalovalo, až kolem roku 1600 n. l. splynulo s jinou tradiční čínskou terapii a převzalo její název - tchuej-na (terapie tchuej-na sloužila původně k napravování polámaných kostí). V současné době se většinou používá název tchuej-na v Číně a na Západě. Název anmo se dosud používá např. v Japonsku.


Čínská masáž Tuina využívá meridány a akupunkturní body.Teorie v pozadí...

Čínská masáž Tuina (tchuej-na) využívá energetické dráhy (meridiány) a akupunkturní body  stejně jako akupunktura, akupresura nebo moxa, ale ke stimulaci vybraných bodů používá masér svých prstů, dlaní, loktů apod.

Komplexní soubor masážních a manipulačních technik jako např. tlačení, tření, hnětení, válení, klepání a sekání apod. přitom obnovuje a podporuje tok životodárné energie čchi, zlepšuje krevní oběh a látkovou výměnu, odstraňuje různé blokády a účinně tak napomáhá procesu hojení.


Masérský kurz Čínská masáž Tuina (tchuej-na)

 

Čínská medicínaCo od masérského kurzu můžete očekávat?

Masérský kurz čínské léčebné masáže Tuina (tchuej-na) představuje něco víc než jenom zvládnout různé masážní techniky, protože čínská masáž velice úzce souvisí s čínským myšlením a filosofií.

V úvodu masérského kurzu se proto dozvíte také něco o taoismu a historii klasické čínské medicíny, společně se stručným vysvětlením nejčastějších pojmů, se kterými se můžete v čínské filosofii, astrologii nebo medicíně setkat. A tak si budeme také trochu povídat o principu harmonie v jednotě protikladů jin a jang, o významu životodárné energie čchi a jejím oběhu v síti meridiánů a jak můžete v každodenním životě využít princip pěti přechodových fází, které symbolicky znázorňuje čínský pentagram.

Hlavním cílem masérského kurzu ale zůstává naučit se několik základních masážních sestav, které můžete použít k dosažení tělesné harmonie nebo k odstranění zdravotních problémů.


Jaké masážní sestavy se na kurzu naučíte?

Masérský kurz Čínská masáž TuinaLéčebné masážní sestavy jsou logicky uspořádány a začínají sestavou pro masáž hlavy a obličeje, která uklidňuje a pomáhá zlepšit koncentraci nebo může také pomoct např. při bolestech hlavy a migréně.

Další tři sestavy jsou zaměřeny na oblast šíje, zad, beder a pánve. Tyto léčebné masáže pomáhají při běžných problémech s páteří nebo je můžete využít k celkovému zlepšení tělesné vitality klienta.

Problematice uvolnění svalového napětí nebo uvolnění šlach a kloubů se věnují sestavy pro masáž horních a dolních končetin.

Celý komplex uzavírá šetrná léčebná masáž břicha, která pomáhá např. při potížích trávicího ústrojí.

Pokud bych měl tedy na závěr stručně shrnout, co se můžete na kurzu léčebné čínské masáže naučit, řekl bych, že především to, jak využívat blahodárných účinků masáže k harmonizaci organismu a k předcházení nebo zmírňování tělesných potíží svých blízkých nebo svých klientů.

více o kurzu

 

Pro EduSpa College zpracoval Ing.Milan Černý MBA.

 


Recommend this page